Putujme proti proudu času k pradávným zdrojům lidského vědění,
pátrejme společně po duchovním odkazu našich předků!
Co nám mohou sdělit mýty, náboženské texty,
předpovědi a proroctví o naší budoucnosti?

Rubriky
Hlavní menu
Vyhledávání

Vyhledat text

Poslední komentáře
 • Re: :
  "Hebrejština se píše zprava doleva. Přepis (transliterace) zleva do ... " (Bůh Bible II - Jména biblického Boha)
 • bez titulku:
  "Ať už byl autor kdokoliv, měl by se naučit soudobou transkripci he ... " (Bůh Bible II - Jména biblického Boha)
 • pěkné:
  "No, přemýšlím nad tím už rok. Zde v tomto článku jsem hodně čerpal ... " (Na počátku ... Brešit bara Elohim)
 • Re: Klamstvo.:
  "Díky za upozornění! V článku jsem použil omylem nesprávné fotogra ... " (Proroctví pro rok 2023 - Nostradamus)
 • Klamstvo.:
  ""O záhadných světelných loučích je již veřejnost dostatečně i ... " (Proroctví pro rok 2023 - Nostradamus)
 • Re: YAHWEH VALECNIK.:
  "Zde mohu doporučit přečíst si článek ještě jednou a pozorněji." (YHWH III - Válečník YHWH)
 • Prvotní mýty

  Nebeští pastevci

  Prvotní mýty

      

  Mýty prvotního času

   

  Nebeští pastevci

  Kdysi dávno démoni sypali ze shůry lektvary, k zotročení člověka i veškerého života na zemi. Na pomoc byli vysláni pastevci, kteří pásli obrovská nebeská zvířata, požírající lektvary démonů. Život na zemi byl zachráněn.

   

  Stručný obsah mýtu

  I stalo se na konci věku, že lidská zlovolnost dosáhla vrcholu. Člověk ve své pýše odvrhnul dary stvořitele a přestal ctít odvěký řád. Sám sebe prohlásil za vrchol stvoření s právem páchat nepravosti.

  Tehdy černí králové, doposud žijící skrytě, seznali, že nastal jejich čas ovládnout celý svět. Promlouvali o lásce, svobodě a lidskosti, ve skrytu však podněcovali k nesvárům, rozvraceli města i celá království, šířili nemoci, hlad a chaos. I to jim bylo málo, a povolali na pomoc démony. Dle jiné tradice přišli démoni sami od sebe ovládnout zemi a černí králové jim v tom pomáhali. Nikdo nevěděl, odkud démoni přišli, zda z hlubin, nebeských výšin, či jiných světů. Nepocházeli ze zeměplochy. Lidé je ve své zaslepenosti nemohli spatřit, slyšet, ani se jich dotknout, a tak zprvu nevěřili, že někdo ničí jejich svět. Ale ani černí králové netušili, že byli oklamáni a že i oni jednou démonům propadnou.

  Démoni se převtělili do mnoha lidských vládců a začali řídit svět podle svého. Potřebovali ještě více oslabit člověka i mocnosti přírodních živlů, a zmnožit lidskou zlobu, která je živila. Na nebi sváděli hrozné boje s nebeskými ochránci. Pouštěli na ně větry s otráveným prachem a smrtelné lektvary. Shůry začal otrávený prach padat i na zem a trávit veškerý život, vodu i vzduch. Příroda i společnost se začala vymykat řádu a propukal chaos. Sucho střídaly záplavy, kdy z nebes padaly kusy ledu i kapky velikosti vejce. Podzemní ohně se draly na povrch a způsobovaly požáry, zem se otřásala, blesk střídal blesk a mocný vítr dusil a ničil vše. Dravci v moři i na pevnině útočili na člověka a lidé napadali jeden druhého i sami sebe, propadajíc šílenství. Černí králové, kteří se živili krví a utrpením dětí a toužili býti bohy, si nyní museli chystat úkryty jak červi hluboko v zemi.

  Sešly se duchovní mocnosti, aby rokovaly o osudech lidí a země. Jedni již odmítali dále snášet lidskou zlovolnost a brali se k odchodu do jiných světů. Stále zde ale byli mocní, věřící v očistu a záchranu lidského rodu. Vyslali nebeské pastevce, aby vysoko na nebi ochočili pradávné tvory tam žijící a pásli je. Do rukou dostali pastevci světelné biče. Pasoucí se tvorové, pro které člověk nikdy neměl pojmenování, začali požírat otrávený prach a lektvary démonů. Jakmile byl jeden každý tvor naplněn, uhodili s ním pán větru a paní vody dolů na zem a tam je vstřebal pán skal. V místě, kde se to stalo, lidé později nacházeli v hornině žíly různých kovů, působících nemoci a smrt.

  Dlouho předlouho trvala nebeská pastva, dokud nebyly nebe a mraky opět očištěny. Dlouho trvaly strázně a boje. Z lidí přežili spravedliví, kteří nenechali do svých těl vpravit démonský lektvar, jejich duše i těla zůstala pro démony nestravitelná. Ostatní byli pohlceni nebo vzati pryč.

   


      


  Vydáno: 5. 7. 2023
  Upraveno: 28. 7. 2023

   


  | Autor: Pavel M | Vydáno: 05. 07. 2023 | Aktualizováno: 28. 07. 2023 | 1186 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

  Vytvořeno prostřednictvím phpRS. Copyright Pavel Matušinský     Email: pavel_m@email.cz

  Redakce neodpovídá za obsah článků ani komentářů, které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce. Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků.