Zamořená obloha, jedovatý déšť

Autor: JaMi <(at)>, Téma: Duše zahrady, Vydáno dne: 17. 06. 2023

Duše zahrady (20.)

    

Duše zahrady (20.)        

Zamořená obloha, jedovatý déšť

 


Budou vysíleni hladem, stráveni nákazou, přehořkou morovou ranou...
Je to pronárod, jenž ztratil soudnost, nejsou schopni porozumět. Kdyby byli moudří, jednali by prozíravě, pochopili by, jak skončí...
Jejich víno, jedovina dračí, krutý zmijí jed. 

 (Bible, Deuteronomy 24:12-33)
 

 

Voda je život, pro lidi, zvěř i rostlinstvo. Vodu pro zavlažování naší zahrádky bereme i ze sudů, kam proudí dešťová voda. S tím je asi konec.

Zahrádka vydala varování. Pokud déšť naplní sud, lze vodou zalévat jen dva dny. Poté začíná být voda znehodnocena, stává se nebezpečím pro zahradu. Za dva dny ve stojaté vodě propukají procesy s výsledkem podobným zamoření těžkými kovy. Je to důsledek toho, co se sype ze shůry z oblak, co zamořuje ovzduší, mraky i déšť.

Je to den či dva, kdy si zahrádka alespoň na chvíli pookřála. Sluneční paprsky opět dávají sílu, bylinám, keřům i stromům se lépe dýchá. Clona na nebi se odhrnula a vše s úlevou vydechlo. Voda shůry se pročistila.

Dívám se na nebe, je opět takové, jaké bývalo dříve. Pokud je bezmračné, modrá se nad hlavou bez křižujících se čar z letadel. Pokud se objeví mraky, pak jsou to mračna, jaké jsem znal dříve. Osvěžující deštíky se střídají s teplem slunce. Mnohé se alespoň na chvíli vrátilo do normálu. I lidem se prý nyní dýchá lépe.
Je zde souvislost s tím, že právě v posledních dnech byl zřejmě omezen letecký provoz, aby nenarušoval Air Defender 2023, největší letecké cvičení NATO?  Vojenské manévry mají údajně mít jen minimální dopady na civilní leteckou dopravu. Přesto na nebi nevidíme ani jeden "kondenzační" pruh. Zahrádka si tak alespoň na krátký čas vydechla a my sní. Než se stane kvalitní pitná voda velkým problémem.

 


    


Vydáno: 17. 6. 2023